Kiedy są egzaminy ósmoklasisty 2022 Jak się do nich przygotować

Egzamin ósmoklasisty 2022 już niebawem, a w związku z tym czasu pozostałego na powtórzenie wiadomości coraz mniej. Mnożą się za to pytania w związku z testem. Warto więc odpowiedzieć na część z nich i uspokoić uczniów, których ogarnia stres. Najwięcej pytań, co nie dziwi, budzi część poświęcona matematyce. Jak dobrze się do niej przygotować i dlaczego podręcznik matematyka klasa 7 będzie nam w tym pomocny? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielamy poniżej. 

Trwa odliczanie do egzaminu ósmoklasisty 2022 – ile czasu zostało na przygotowania?

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 24-26 maja i składać będzie się z trzech części. Oprócz sprawdzianu wiedzy z języka polskiego uczniowie zmierzą się z wybranym językiem obcym nowożytnym oraz matematyką. Ta ostatnia szczególnie budzi obawy. Dlatego też przed przystąpieniem do podsumowującego sprawdzianu wiedzy z zakresu szkoły podstawowej, dobrze jest powtórzyć wiadomości z ubiegłych lat. Doskonałym ku temu sposobem jest Podręcznik matematyka klasa 7 (skuteczna nauka)

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki – odpowiedzi na palące pytania 

Jak się uczyć przed egzaminem ósmoklasisty z matematyki oraz czego możemy się na nim spodziewać? Z pewnością nie zabraknie rachunków, ale to oczywiście niejedyne zadania, jakie mogą się pojawić. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że do rozwiązania będą zadania dotyczące także geometrii, np. figur płaskich. Wszelkich niezbędnych informacji pozwalających zrozumieć zadania powinniśmy szukać w podręcznikach i repetytoriach. Regularne rozwiązywanie zadań, również będzie dobrym pomysłem.  

 Czy egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy? Tak, ale nie ma się czego obawiać

Obowiązek podejścia do egzaminu ósmoklasisty to warunek, jaki muszą spełnić uczniowie chcący ukończyć szkołę. Tutaj również pojawia się pytanie: Czy można nie zdać egzaminu ósmoklasisty? Takiej opcji nie ma. Sam test ma za zadanie ocenienie poziomu opanowania wiedzy przez ucznia szkoły podstawowej. Mimo to powinniśmy podejść do egzaminu na poważnie i postarać się uzyskać jak najlepszy wynik. Liczne pomoce w postaci książek, podręczników i zbiorów zadań pomogą nam zmaksymalizować nasz rezultat.